مراقبت از سلامت روان در زمان همه‌گیری ویروس کرونا

همانطور که هه میدانیم این روز ها همه جا صحبت از ویروس کرونا این بیماری مسری است . در این روزها دغدغه ی کل انسانها در سراسر دنیا همین بیماری واگیردار است .احساساتی از قبیل ترس،نارحتی،استرس و اظطراب و همچنین احساس نا مطعن بودن از آینده در این دوره کاملا طبیعی است . همه گیری ویروس کرونا از چند جهت میتواند باعث سلامت روان شود و از این رو ما باید در این زمان مراقبت هایی برای سلامت روح و روان خود در نظر بگیریم. به همین منظور در این مقاله سعی داریم اصلی ترین کارهایی که در این دوران برای سلامتی روان خود لازم است انجام دهیم را باهم بررسی میکنیم.

استرس موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن میشود.

ترس و استرس بیش از اندازه از احتمال بیمار شدن ممکن است مارا به مراقبت بیش از حد و نگرانی بیش از اندازه و حتی وسواس فکری سوق دهد . بنابر این بهتر است در کمال آرامش از خود مراقبت کنید و از استرس پرهیز کنید.

انکار خطر ویروس کرونا راه حل خوبی نیست

برخی از ما ممکن است در اثر بعضی باور های نادرست تصور کنیم که به هیچ عنوان قرارنیست مبتلا ویروس کرونا شویم و عامل بیماری بر تاثیری ندارد و از این رو توصیه های بهداشتی و مراقبتی یا قرنطینه ی خانگی را جدی نگیرید .ممکن است وسوسه شوید و پنجه در پنجه ویروس کرونا بیندازید ولی توصیه میشود لازم نیست دچار وسواس شوید اما کاملا جدی باشید و از خود مراقبت کنید.
اگر سابقه ناراحتی روانی را دارید مراقب خود باشید.

اگر شما سابقه ی بیماری روان پزشکی یا اختلال روانی به ویژه اظطراب وافسردگی را دارید احتمال دارد در اثر اظطراب کرونا در این روزها تنهایی و انزوایی که در اثر قرنطینه ی خانگی ایجاد میشود بیماری تشدید شود بنابراین حتما دارو های خود را به مانند گذشته مصرف نمایید.

در پایان زندگی فراز و نشیب دارد و ما آموخته اییم هم از گذشتگان هم ازتاریخ که باید صبر کنیم و بر مصیبت ها شکیبایی بورزیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *